Resmi Gazete’nin 22 Mart tarihli Mükerrer sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile kamu kurumlarında esnek çalışma dönemine geçildi.

Esnek çalışmanın belediyelerde nasıl uygulanacağı ile ilgili olarak MİARGEM Başkanı Halil MEMİŞ bir değerlendirme yaptı.

COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla esnek çalışma sistemi öngörüldü.

Değerlendirmeye (MAKALEYE) ulaşmak için tıklayınız.

 

SORULARINIZ İÇİN

MİARGEM olarak 20 Mart 2020 tarihi itibariyle esnek çalışma sistemine (uzaktan çalışma) geçildiğinden;

1. Abonelerimizden soru sormak ihtiyacı hissedenler, sistemde kayıtlı GSM numaralarına gönderilen mesaja göre hareket etmek suretiyle, mesajda belirtilen GSM hattı üzerinden, anlık aciliyeti olan konularla sınırlı olmak üzere WhatsApp mesajı gönderebilir veya Sistem Üzerinden (www.mevzuattakip.com.tr) soru sorabilirler.

2. Abonemiz olmayan site takipçilerimiz ise mts@mevzuattakip.com.tr üzerinden sorularını iletebilirler. (Mail üzerinden sorulan sorularda, İsim, Kurum, Görev ve İletişim Bilgileri yer aldığı takdirde imkanlarımız ve zamanımız elverdiği sürece kendilerine dönüş yapılabilecek, aksi takdirde, maillere hiçbir işlem yapılamayacaktır.