Görele Belediyesi yaptığı hizmet çalışmalarında sportif ve sosyal alanlar ortaya koyarak, bu alanları her yaş grubu vatandaşın kullanabileceği spor aletleriyle donatmaya devam ediyor.

Görele Belediyesi tarafından Yeşiltepe Mahallesinde bulunan 13 Şubat İlçe Stadyumu kenarında yürüyüş ve koşu yapan vatandaşlarının talebini yerine getirerek, söz konusu alana spor aletleri monte etti ve vatandaşlarının kullanımına sundu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçenin belirli bölgelerini spor aletleriyle donatarak, insanları hem ruhen, hem fikren ve bedenen olgunlaştıran, geliştiren, en az yorgunluğa karşılık en çok fayda sağlayan spor aletleriyle tanıştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Vatandaşlarımızın taleplerini önemseyerek, yerine getirmeye gayret gösterdiklerini belirten Başkan Tolga Erener, “Spor insan hayatının önemli bir parçası olduğunu düşünerek, ilçemizin belirli bölgelerini spor aletleriyle donatmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğunu düşündüğümüz yerlere spor aletleri yerleştirerek, insan hayatına sporu katmak, sporun ne kadar faydalı olduğunu anlatmak, onlara sporu hatırlatmak, sporu sevdirmek hedeflerimiz arasındadır. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirli günler sona erdiğinde dilediğizce spor yapabilirsiniz" dedi.