Tebligatın Bildirilen Adres ile Adres Kayıt Sistemine Kayıtlı Adreslerden Hangisine Yapılacağı veya Tebligatta Adreslerde Öncelik Sırası

  • Mevzuat Tarihi07.03.2017
  • KurumYargıtay

7201 sayılı Tebligat Kanunu ve Yönetmelik hükümlerine göre; tebliğ yapılacak kişinin öncelikle bilinen en son adresine tebligat çıkartılıp, bu adresin tebliğe elverişli olmaması ya da tebligat yapılamaması halinde muhatabın adres kayıt sistemindeki yerleşim yeri adresine tebligat yapılması, ilk defa bildirilen adres, adres kayıt sistemindeki adres olsa dahi, öncelikle tebliğ evrakının anılan Yasanın 10. maddesine göre normal bir şekilde çıkarılması, Kanunun 20 ve 21. maddesinin 1. fıkrası ile Tebligat Yönetmeliğinin 29. maddesince muhatap lehine araştırmalar yapılarak tebligatın kendisine ulaşması ve bilgilendirme işlemlerinin yerine getirilmesi gerektiği gözetilmelidir.

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr


Yorumlar