Zabıta ve İtfaiye

  • Sıralama

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Kadrolarına Atama Şartları

Selam hocam, Zabıta ve itfaiye yönetmeliğinde Zabıta eri ve İtfaiye eri kadrolarına atama yaşı belirlenmiş ancak belediyemizde çalışan memur arkadaşlardan 30 yaş üstü ve kendi isteği ile bu kadrolara atanmak isteyen arkadaşlar var. Atama yapabilir mi...

Vekaleten Atama Hk.

Hocam hayırlı günler, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Norm kadrosunda 1 adet Amirlik 2 adet Komiserlik kadrosu bulunmakta, ancak vekaleten de olsa bu kadrolara bugüne kadar herhangi bir atama yapılmamıştır. Müdürlüğümüzde görevli Zabıta memurlarından bu...

Zabıta Personelinin Kamera Kullanımı

Zabıta Memuru olarak görev yapan personellerin görev esnasında yaka kamera ve ses kayıt edici cihaz kullanmasında herhangi bir sakınca var mıdır? Kullanılabilir mi?

Zabıta Müdürü Kadrosuna Atama

Merhaba, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünde 27 yıldır zabıta memuru olarak görev yapmakta olup, lise mezunu iken 2009 yılında ön lisans diplomasını alan Zabıta Memurunun Belediye Zabıta Müdürü olarak asaletten atanması yapılabilir mi? Teşekkür eder iyi...

İtfaiye Çavuşu Kadrosuna Atama

İyi günler. Belediyemizde 10 yıldır İtfaiye eri olarak çalışmakta olan önlisans mezunu memur personelini itfaiye çavuşu kadrosuna asaleten ataması nasıl yapılacağı konusunda bilgi verirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar. 

Zabıta Atanmada Yaş Haddi

3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi iken 7 yıllık görev süresini tamamlayıp istifa eden Uzman Erbaşlardan bazıları kurumumuzda 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 92. maddesi gereği ve 06.06.2000 tarihinde 24071 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak y...

Hizmet Alımı Yoluyla Personel Çalıştırma

İyi çalışmalar. Belediyemiz zabıta müdürlüğü bünyesinde gıda üretimi, sunumu vs. yapılan iş yerlerinin denetimlerinde faydalanmak üzere gıda mühendisi bulundurulması ile alakalı hizmet alım yöntemi ile süreli olarak (3 gün, bir hafta gibi) başka kuru...

Zabıta Memurunun Tahsilatta Görevlendirilmesi

Personel yetersizliği nedeniyle, Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 42. maddesine göre, Zabıta Memurlarını, pazar tahsilatına çıkan bir personelin yanında görevlendirebilir miyiz? (Zabıta Kıyafetli olarak) Resmi kıyafetli zabıta memurları pazar tahsilatı...

Kaldırımların İşgali Hk.

İyi günler hocam, ilçemiz merkezinde esnaflar tarafından kaldırımlar işgal edilmiş durumdadır. Kaldırımlarda ne kadar yayalar için mesafe bırakılmalıdır? Ayrıca kaldırım işgalleri için zabıta memuru mu işlem yapacak hangi kanun hangi maddeye göre? Za...

İtfaiye Personeli Maktu Fazla Çalışma Ücreti Hk.

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Destek Hizmetleri Şube Müdürü olarak atandım. Maktu mesaiyi ben ve bana bağlı bulunan personel alamamaktayız. Sayıştay denetiminde maktu mesai (destek hizmetleri personeli hariç) itfaiye hizmetlerinde fiilen çalışan p...