Belediye Limited Şirketine Meclis Üyesinin Müdür Olarak Atanması Hk.

  • 12.04.2021 H*** K***
  • ********* ****** Çayeli Belediyesi

Soru

Hocam, belediyemize ait imar ve inşaat alanında faaliyet göstermek üzere kurulan limited şirketimiz bulunmaktadır. Şirket tek ortaklı olup yüzde yüz hissesi belediyemize aittir. Şu anda şirketin müdürü Belediye Başkanımızdır. Söz konusu şirkete müdür olarak Belediye Meclis üyemiz atanabilir mi? Atanabilirse müdür olarak belediye ihalelerine girebilir mi, belediyenin taahhüt işlerini yapabilir mi? Belediye Kanununun 28. maddesi ile 2886 sayılı Kanun çerçevesinde görüşünüz nedir? Ayrıca meclis üyesinin müdürler kurulu olarak atanıp başka birinin müdür olarak görevlendirilmesi halinde sorun olmayacağı bilgisi verildi. Bunu tam olarak anlayamadık. Böyle bir durum söz konusu mudur? Bahsi geçen belediye meclis üyesi inşaat alanında tecrübeli olduğu için şirketin başına getirilmek isteniyor. Bu konuda detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Belediye Kanunu


Yorumlar