Abonelik ve Üyelik Çeşitleri

Mevzuat Takip Sistemi Dergisinin internet üzerinden yayın platformu olan www.mevzuattakip.com.tr üyelik esasları aşağıdaki gibidir.

1- Üyelik Temel Şartı

İnternet sitesine üye olmak için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Üye Ol bölümünden üye olunması yeterlidir. Üyelik bölümünden üye olunurken gerçek mail adresi kullanılmadığı takdirde, aktivasyon maili alınamayacak ve sisteme giriş sağlanamayacaktır.

Standart üyelik dışındaki üyelikler için; siteye kayıt olduktan sonra abone olunmak istenilen Üyelik Türüne, gerek Ana Sayfamızdaki kategoriler altında yer alan kuşaktaki bulunan ABONELİK bölümünden, gerekse Üye Profil Sayfasındaki Abonelik Paketleri bölümünden, gerekse de sitemizin sağ üst köşesinde bulunan alışveriş sepeti simgesine tıklanarak açılan sayfalardan ulaşılabilir.

www.mevzuattakip.com.tr sitesinin Standart Üyelik hariç diğer üyeliklerinin avantajlarından yararlanabilmek için Mevzuat Takip Sistemi Dergisine abonelik işlemi yaptırılması gerekmektedir.

Abonelik bedelleri; internet sisteminden talep edeceğiniz üyelik türüne göre değişmekte olup, aşağıda her bir üyelikle ilgili bölümde belirtilmiştir.

Üyelik türüne bakılmaksızın üyelerin tamamı, sitede yer alan ana kategorilerin Mevzuat alt kategorisi ile Pratik Bilgiler ve Diğer (Harici) Mevzuat Ana Kategorilerine sınırsız bir şekilde erişebilmektedir.

2- Üyelik Türleri

a) Standart Üyelik

b) Sınırsız Erişimli Üyelik

c) Sınırlı Erişimli Üyelik

d) Kategori Üyeliği

e) Sosyal Sorumluluk Üyeliği

a) Standart Üyelik

Standart Üyelik; internet sitemizde yer alan bölümlerden sadece Mevzuat alt kategorisine sınırsız erişim hakkı sağlayan, diğer alt kategorilerde yer alan verilere erişim hakkı sağlamayan bir üyelik türüdür.

Bu üyeliğe imkanlarından yararlanabilmek için, sisteme üyelik kaydı yaptırılması yeterli olacaktır. Üyelik kaydında, bilgilerini doğru ve noksansız girmeyenlerin üyelikleri askıya alınacaktır.

Standart üyeler, diğer üyeler gibi, Profil Sayfaları marifetiyle birçok ayrıcalığa sahip olacaklardır. (ajanda, son eklenenler, mesajlar, favori listesi vb.)

Bu üyelikte türünde, herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

b) Sınırsız Erişimli Üyelik

Sınırsız Erişimli Üyelik, Mevzuat Takip Sisteminin tüm ana kategorileri ile alt kategorilerine erişim imkanı sağlayan bir üyelik çeşididir.

Bu üyeler, aynı zamanda istedikleri zaman internet sitesi üzerinden soru sormak, 24 saat içerisinde sordukları soruların cevaplarını almak imkanına sahip olacaklardır. Üyeler, sordukları sorulara ve cevaplarına, Profil Sayfalarındaki özel bölümden ulaşabilmektedirler.

Ayrıca, bu üyelik türünü seçenler, diğer sınırsız üyelerce sorulmuş sorulara ve o soruların cevaplarına erişme hakkına da sahiptirler.

Bu üyeliğe sahip olabilmek için, Mevzuat Takip Sistemi Dergisine Abone olmanız gerekmektedir. Sınırsız Üyelikten yararlanmak isteyenlerin yıllık dergi abonelik bedeli, 2.625.-TL'dir.

Bu şekilde Abone olanlara, Derginin her sayısı posta ile gönderilmektedir.

c) Sınırlı Erişimli Üyelik

Sınırlı Erişimli Üyelik, Mevzuat Takip Sisteminin tüm ana kategorileri ile alt kategorilerine erişim imkanı sağlayan bir üyelik çeşididir.

Bu üyeler, sınırsız erişimli üyelikten farklı olarak soru sorma hakkına sahip olamayacaklardır. Ancak; bu gibi üyeler, sınırsız erişimli üyelerce sorulmuş sorulara ve o soruların cevaplarına erişme hakkına sahip olacaklardır.

Bu üyeliğe sahip olabilmek için de, Mevzuat Takip Sistemi Dergisine Abone olmanız gerekmektedir. Sınırlı Erişimli Üyelikten yararlanmak isteyenlerin yıllık dergi abonelik bedeli, 1.575.-TL'dir.

Bu şekilde Abone olanlara, Derginin PDF Formatı elektronik ortamda gönderilecektir.

d) Kategori Üyeliği

Mevzuat Takip Sistemi, 8 ana kategoriden oluşmaktadır.

Kategori üyeliğinde, üyeler sadece üyelik talebinde bulundukları kategori/kategorilere erişim imkanı sağlayan bir üyelik çeşididir.

Kategori üyeliği de;

d1. Sınırsız Erişimli Kategori Üyeliği

d2. Sınırlı Erişimli Kategori Üyeliği

olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

d1. Sınırsız Erişimli Kategori Üyeliği olanlar, üye oldukları ana kategori veya kategorilerin alt kategorilerinin tamamına erişim imkanına sahip olacaklardır.

Sınırsız Erişimli Kategori Üyeleri aynı zamanda istedikleri zaman üyesi oldukları kategorileri ilgilendiren konularda sistem üzerinden soru sormak, 24 saat içerisinde sordukları soruların cevaplarını almak hakkına sahiptirler. (Üye olunmayan kategori ilgilendiren sorular cevaplanmayacaktır.)

Ayrıca, bu üyelik türünü seçenler, üye oldukları kategori veya kategorilerde diğer üyelerce sorulmuş sorulara ve o soruların cevaplarına erişme hakkına da sahiptirler.

Bu üyeliğe sahip olabilmek için, Mevzuat Takip Sistemi Dergisine Abone olmanız gerekmektedir. Sınırsız Erişimli Kategori Üyeliğinden yararlanmak isteyenlerin yıllık dergi abonelik bedeli, 525.-TL'dir. (Birden fazla kategori üyeliğinde dergi abonelik hesabı: Kategori Sayısı x 525 TL olarak yapılacaktır.)

Bu şekilde Abone olanlara, Derginin PDF Formatı elektronik ortamda gönderilecektir.

d2. Sınırlı Erişimli Kategori Üyeliği olanlar, sınırsız erişimli kategori üyelerinden farklı olarak soru sorma hakkına sahip olamayacaklardır. Ancak, bu gibi üyeler, sınırsız erişimli üyelerce sorulmuş sorulara ve o soruların cevaplarına erişme hakkına sahip olacaklardır.

Bu üyeliğe sahip olabilmek için de, Mevzuat Takip Sistemi Dergisine Abone olmanız gerekmektedir. Sınırlı Erişimli Kategori Üyeliğinden yararlanmak isteyenlerin yıllık dergi abonelik bedeli, 275.-TL'dir. (Birden fazla kategori üyeliğinde dergi abonelik hesabı: Kategori Sayısı x 275.-TL olarak yapılacaktır.)

Bu şekilde Abone olanlara, Derginin PDF Formatı elektronik ortamda gönderilecektir.

d3. Kategori üyesi olmak isteyenler, aşağıda yer alan 7 ana kategoriden bir veya bir kaçına üye olabilirler. Bu ana kategorilerden bir veya bir kaçına üye olanlar, üyelik türüne (sınırlı erişimli/sınırsız erişimli kategori üyeliği) uygun olarak Diğer Mahalli İdareler Mevzuatı ana kategorisinden ücretsiz yararlanabilecektir.

d.3.1. Mahalli İdareler Temel Mevzuatı

d.3.2. Sulama Birliği Mevzuatı

d.3.3. Kamu Görevlileri Mevzuatı

d.3.4. İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı

d.3.5. İmar ve Kamulaştırma Mevzuatı

d.3.6. İhale Mevzuatı

d.3.7. Mali Mevzuat