Başka Bir Belediyeden Araç Satın Alınması ve KDV Uygulaması Hk.

  • 15.12.2019Hakan KURT
  • Mali Hizmetler Müdürüİnebolu Belediyesi

Soru

Sayın hocam, komşu belediyemiz bir sene önce DMO aracılığı ile 1 adet yol süpürme aracı satın almış, ancak engebeli bir arazi yapısına sahip olduklarından aracı kullanamayarak devre dışı bırakmışlar. Bugün için bizim aynı özelliklere sahip bir araca ihtiyacımız var. Diğer bir belediyeden araç satın almamız mümkün mü? 2886 sayılı DİK 71 maddesi hükmüne göre alış yada satış yapabilir miyiz? Yoksa 2886 sayılı yasanın 45 maddesinin mi uygulanması gerekir? Araç Yatırım Teşvik Belgesi ile KDV ödenmeden satın alınmış aynı şekilde belediyemizin de yatırım teşvik belgesi mevcut olup ikinci el araç için teşvik belgesi kapsamında KDV muafiyeti uygulanabilir mi? Yukarıda izah edilen hususlarda görüşlerinize ihtiyaç duyulmuştur.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Kamu İhale Kanunu


Yorumlar