Başkan Yardımcısının Müdür Kadrosuna Atanması

  • 09.11.2018 Y*** T***
  • ********* ****** Yusufeli Belediyesi

Soru

Hocam merhaba. Kurumumuzda Başkan Yardımcısı kadrosunda bulunan personelimiz, müdürlüklerden herhangi birine rızası olmadan resen atanabilir mi? Ya da hangi kadrolara atanabilir?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar


Pınar ÖZCAN

"söz konusu başkan yardımcısı 4 yıllık yükseköğrenim mezunu ya da iki yıllık yükseköğrenimi 18/4/1999 tarihinden sonra bitirmişse müdür kadrosuna atanabilir." Hocam bu kısımda 1999 tarihinden önce iki yıllık bitirenler dört yıllık sayılıyor biliyordum. 1999 Sonrası iki yıllık bitirenlerin vasfı müdürlüğe atanma şartını taşıyor mu?

GS

Gazi SERT

Tabi ki, iki yıllık yüksek öğrenimi 18/4/1999 tarihinden önce bitirmiş olanlar dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olarak değerlendirilecektir. Sorunun cevabında "önce" ifadesi kullanılması gerekirken sehven "sonra" ifadesi kullanılmış olup, gerekli düzeltme yapılmıştır. Uyarınızdan dolayı teşekkür ederiz.