Belediye Başkan Yardımcısı

  • 30.04.2019 S*** T***
  • ********* ****** Kabataş Belediyesi

Soru

Selam Sayın Hocam. Kısaca bir kaç tane sorum olacak;

1-Halen görevde bulunan Belediye Başkanımız emekli olmak istiyor. Normal maaşını alıp aynı zamanda emekli maaşını ve ikramiyesini alabilir mi? Emekli keseneği kesilmeyeceği için maaşında artış olur mu? Bu konuda izlenecek yolu kısaca anlatır mısınız?

2-Belediye Meclis üyesinden atanan Başkan yardımcısı emekli ise izlenecek yol nedir? Eğer emekli olmayıp herhangi bir sosyal güvencesi var ise veya hiçbir Sosyal güvencesi yok ise yapılması gerekenler nelerdir? Belediyemizde bir SGK ile ilişkilendirildiği takdirde, şahıstan kesilen SGK iştirak payları Belediye Meclisinin belirlediği 2/3 oranındaki hakedişinden mi kesilecektir?

3- Memurdan atanan Belediye Başkan Yardımcısının (Örneğin Mali Hizmetler Müdürü olan birisinin) özlük haklarında Ek Gösterge hariç bir farklılık var mıdır?

4-Halen Fen İşleri Müdürlüğü kadrosuna vekalet eden ve (6) yıl hizmeti bulunan inşaat mühendisi Başkan yardımcılığına atanabilir mi? Atanabilmesi için şartlar nedir? Şartları tutan ve Başkan Yardımcılığına atanan bir memur görevde yükselme sınavına girmeden Müdürlük kadrosuna atanabilir mi veya atanabilmesi için şartlar nelerdir?

 

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu


Yorumlar