Belediye Taşınmazının Müftülüğe Bedelsiz Devri Hk.

  • 27.04.2021 A*** A***
  • ********* ****** Saraykent Belediyesi

Soru

Hocam iyi çalışmalar, Belediyemize ait arsanın mart ayı meclis toplantısında satışına karar verildi, ancak Mayıs ayı toplantısında da ilçe müftülüğünün talebi üzerine kuran kursu yaptırmak için bedelsiz devri görüşülerek arsanın devrine muhtemelen karar verilecektir.

1- Arsanın İhale edilerek satışı gerçekleşmediğinden, Müftülüğe mayıs ayında alınacak meclis kararı ile bedelsiz devri mümkün müdür ?

2- Müftülüğe devri gerçekleşmesinde sakınca olmayıp gerçekleştiğinde, mart ayında alınan kararın iptali için mayıs ayında nasıl bir karar alınmalıdır.

3- Bedelsiz devir için tapu kütüğüne şerh konulmalı mıdır?

4- İlçemize açılacak yeni bir iş yeri ruhsat müracaatına başvuru yapmış olup, iş yeri belediyemiz sınırları içerisinde olup, karayolu ağı üzerinde olduğundan dolayı yol geçiş izin belgesi alınmalı mıdır? Yol geçiş izin belgesini karayolları mı belediyemiz imar servisi mi düzenlemelidir?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Belediye Kanunu


Yorumlar