Belediye Zabıtası Maktu Fazla Çalışma Ücreti

  • 12.08.2020 O*** A***
  • ********* ****** Olur Belediyesi

Soru

İyi günler hocam, Kurumumuz zabıta memuruna meclis tarafından belirlenen fazla mesai ücreti ödenmektedir. Ancak, diğer memurlar gibi hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında haftalık 40 çalıştırıldığı başka bir iş yaptırılmadığı taktirde meclis tarafından belirlenen fazla mesai ücreti ödenir mi?

Diğer bir sorum, belediye şirketi tarafından şöför olarak alınan 3 personel zabıta hizmetlerinde görevlendirildi. Görevlendirilen bu şirket personeline elektronik imza alınıp, memur zabıta memuru izine veya emekliye ayrıldığında zabıta olarak görevlendirilen 3 personel resmi yazışmalara cevap verebilir mi? yoksa zabıta memuru izine ayrıldığında kadrolu memur mu vekalet edip resmi yazışmalara cevap verecektir? Bu konuda detaylı bilgilendirilmek istiyorum. iyi çalışmalar.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar