Belirli Süreli İş Sözleşmesinin Zincirleme Yapılması Hk.

  • 23.02.2020Naci TURA
  • İnsan Kaynakları ve Eğitim MüdürüBozüyük Belediyesi

Soru

İyi günler hocam, Belediyemize ait şirkette 19.08.2019 tarihinde başlayan ve 19.02.2020 tarihinde sözleşmeleri sona erecek geçici işçiler çalışmaktadır. Tekrar işçi alımı için İşkura başvurduğumuzda halen çalışmakta olan bu geçici işçiler şirketimizde altı ay daha çalışabilirler mi? 4857 sayılı İş Kanununun 11.maddesine göre tekrar işe alındıkları takdirde zincirleme iş akdi yapılmış olur mu? Başlangıç tarihinden itibaren belirsiz süreli kabul edilir mi? Cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

İş Kanunu (4857)


Yorumlar