Bütçe İçi İşletmenin Şirket Üzerinden İşçi Alımı

  • 26.09.2020Hakan KURT
  • Mali Hizmetler Müdürüİnebolu Belediyesi

Soru

Sayın Hocam, 696 sayılı KHK ile belediyemizde kurulan Personel Limited Şirketinde taşeron firmalardan geçen 32 temizlik ve 20 büro işçisi olarak 52 işçi çalışmaktadır. Bundan ayrı olarak Belediyemiz bünyesinde İçişleri Bakanlığından izin alınarak bütçe içi işletme kurularak konaklama ve yemek hizmeti verilmektedir. Bütçe içi işletmeye ait iş yerinde Belediye Şirketi elemanları çalıştırılmaktadır. Ancak adı geçen personeller bütçe içi işletme bünyesinde görülmediğinden maliyetleri giderleştirilememektedir. Bütçe içi işletme bünyesinde ihtiyaç duyulan 10 adet personel için Belediyeye ait Personel LTD ŞTİ den hizmet satın alınabilir mi? Hizmet satın alması yapılabiliyorsa nasıl bir prosedür izlemek gerekiyor 4734 sayılı İhale Kanunu hükümlerimi uygulanacak yoksa başkanlıktan olur alınarak işlem tesis edilebilir mi?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları ve Diğer Kamu Görevlilerine Memuriyet Taban Aylığı ve Kıdem Aylığı İle Ek Tazminat Ödenmesi Hakkında 375 Sayılı KHK


Yorumlar