Daha Önce Bulunulan Kadronun Ek Göstergesi Hk.

  • 11.02.2021 Z*** A***
  • ********* ****** Muğla Büyükşehir Belediyesi

Soru

657 sayılı Kanunun 43/B-2 maddesinde " Bu ek göstergeler, ilgililerin belirtilen sınıf ve görevlerde bulundukları sürece ödemelere esas alınıp, terfi bakımından kazanılmış hak sayılmaz. Kurumların 1, 2, 3 ve 4 üncü dereceli kadrolarına atananlara uygulanacak ek göstergeler, ilgililerin daha önce bulunmuş oldukları kariyerleri ile ilgili sınıf veya ekli I sayılı Cetvelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfı (g) bölümünde belirtilen görevlerde kazanılmış hak aylık derecelerine göre alabilecekleri ek göstergelerden düşük olamaz." denilmektedir. 2 derecelik kadroda 2. derecenin 1. kademesinde 3000 ek gösterge ile Mühendis kadrosunda görev yapan bir personel Görevde Yükselme Sınavı Sonucu 1 dereceli Şube Müdürü kadrosuna atandığında ek göstergesi 3000 mi yoksa 3600 mü olmalıdır? Kazanılmış Hak Aylığında 2 derecenin 1. kademesinde 3000 ek gösterge hak etmiş, 1 derecelik kadroya atanıp 68/B ve 43/B-2 maddeleri kapsamında ek gösterge 3600 olarak mı yoksa 3000 olarak mı verilmelidir?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar