Eksik Katlı Yapı Ruhsatı Hk.

  • 30.01.2021 A*** A***
  • ********* ****** Saraykent Belediyesi

Soru

Hocam hayırlı günler. 1- İmarda 3 kat izni bulunan parselde vatandaş eksik kat uygulamasından faydalanmak istiyor, noter onaylı feragatnameye gerek var mıdır yoksa kurumunuza yazılı olarak vermesi yeterli midir? 3 katlı parsele yapılacak olan eksik kat uygulamasında asansör yönetmeliğine göre 3 kat altı için asansör boşluğu zorunluluğu yok eksik kat yapacak bu vatandaş asansör boşluğu koymak zorunda mıdır?

2- 2009 yılında haziran ayında alınmış bir yapı ruhsatı için 2 kat toplam 250 m2 yapı ruhsatı düzenlenmiş, vatandaş 2 kat almış olduğu ruhsatın yalnızca 1 katını bitirip 2014 ocak ayında 5 yıl ruhsat süresi bitmeden kısmi yapı kullanma izni almış. Vatandaş şimdi 2 kat için inşai faaliyetlere başlamak ve yapı ruhsatı almak istiyor. Vatandaşın almış olduğu kısmı iskan iptal edilip her iki kat için tekrar mı ruhsat dosyası projeleri gerekli yoksa sadece 2 inci kat için mi ruhsat dosyası hazırlanacaktır?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

İmar Kanunu


Yorumlar