Emekli Memurun Tekrar Atanması Hk.

  • 10.04.2019 H*** A***
  • ********* ****** Akhisar Belediyesi

Soru

1-Başka bir kurumdan memur kadrosundan emekli olan birinin Belediyemizde memur kadrosuna atamasını yapabilir miyiz? 657 sayılı Kanunun 93. maddesinde (5434 sayılı kanunun 104. maddesine göre emeklilikle ilgili görevlere yeniden atanamayacaklar hariç) ibaresinde kastedilen atanamayacaklar kimlerdir? 2-Atamanın mümkün olması halinde emekli maaşı kesilir mi? Emekli sandığı ile yeniden ilişkilendirmek gerekir mi? Derece ilerlemesi nasıl olmalıdır?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar