Engelli ve Eski Hükümlü İstihdamı Hk.

  • 18.10.2019 T*** ***
  • ********* ****** Erzin Belediyesi

Soru

İyi çalışmalar, Belediyemiz çalışanlarının istihdam şekli ve sayısı aşağıdaki gibidir; memur: 22, Belediye şirket işçisi:50, kadrolu işçi:30 sözleşmeli personel:5 **Bu sayılar göz önünde bulundurulduğunda 4857 sayılı iş kanununun 30. maddesine göre çalışacak olan engelli ve hükümlü sayıları hesaplanırken hesaplamaya taşerondan belediye şirketine geçen 50 işçi ve sözleşmeli personel dahil edilecek mi? (sözleşmeli personel işçiye mi memura mı dahil edilecek) **Bu hesaplama yapılırken engelli personel toplam sayıdan çıkarılıp mı hesaplama yapılacak ?(engelli ve hükümlü için ) **Bu sayılara göre memur ve işçi için olması gereken engelli ve hükümlü sayılarını hesaplar mısınız?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

İş Kanunu (4857)


Yorumlar


N

Nail ÖZKAN

Kadrolu işçi sayısı 50 nin altına inen işyerlerinde eski hükümlü çalıştırma mecburiyeti yoktur. Şirketlerde ise eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu bulunmamaktadır.