Görevde Yükselme Sınav Kurulu Hk.

  • 18.01.2021 G*** M***
  • ********* ****** Büyükmandıra Belediyesi

Soru

Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin 14.maddesi gereğince Görevde Yükselme Sınavına girecek personel için sınav kurulu oluşturulacaktır. Sınav kurulunun atamaya yetkili amir olan belediye başkanının başkanlığında kurulması durumunda belediye başkanının öğrenim durumu sınava girecek kişiden düşük olabilir mi? (14/2.maddede görev ve lisansüstü hariç denilmekle belediye başkanı görev olarak üstün olduğundan, öğrenim durumuna bakılmayacağı mı kastediliyor?) Kurumda sınav kurulu oluşturulabilecek düzeyde personel olsa bile diğer kamu kurum ve kuruluşlardan personel talep edilerek sınav kurulu asil ve yedek üyelerinin tamamının başka kurumlardan oluşturulması mümkün olabilir mi?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar