Güvenlik ve Arşiv Soruşturması

  • 01.11.2018 V*** S***
  • ********* ****** Payas Belediyesi

Soru

Hocam iyi günler. Kurumumuzda çalışan tüm personelin (memur, sözleşmeli, kadrolu işçi, şirket işçileri) Güvenlik ve arşiv soruşturmasının kurumumuzca yapılıp yapılmayacağı zorunlu olup olunmadığı hususunda terettüde düşülmüş olup bizi bu konuda bilgilendirmenizi arz ederim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar


NT

Naci TURA

Şirket çalışanlarına güvenlik soruşturması yapılması gerekirken, sürekli işçi kadrolarına alınanlarda yapılmaması tezat değil mi?

GS

Gazi SERT

Belediye Şirketine alınacak işçiler için güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması zorunlu olduğu halde, belediyeye kadrolu işçi alınmamasında güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması zorunluluğu aranmaması tezat teşkil etmektedir. Bilineceği üzere, taşeron işçilerinin belediye şirketlerine geçirilmesi düzenlemesi olağanüstü hal kararnamesi (696 sayılı KHK) ile düzenlenmiş olup, bu kapsamda değerlendirmek gerekir.