İhale İşlemlerinde Şirket İşçisi Görevlendirilmesi Hk.

  • 11.01.2021 H*** A***
  • ********* ****** Armutlu Belediyesi

Soru

İdarelerce yapılan ihalelerde yaklaşık maliyet araştırma komisyonu, ihale komisyonu, hakedişler ve bunların yanında ihale kapsamında düzenlenen diğer evraklarda yeterli teknik uzman olmadığı durumlarda belediye şirketinde çalışan mimar ve mühendisler (Teknik uzman) görevlendirilebilir mi? - YAPIM İŞLERİ MUAYENE VE KABUL YÖNETMELİĞİ 'nin 3. maddesinde belirtilen "İşin denetiminde bulunan yapı denetim görevlisi muayene ve kabul komisyonlarında görev alamaz." hükmü gereği; İdaremizdeki yetkili personellerin hakediş ve denetimde imza atmaları nedeni ile Geçici kabul ve kesin kabul komisyonu oluştururken belediye şirketinde çalışan mimar ve mühendisler (Teknik uzman) görevlendirilebilir mi ? İyi çalışmalar dilerim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Kamu İhale Kanunu


Yorumlar