Jandarma Astsubaylıkta Geçen Sürenin Sekiz Yıllık Sürenin Hesabında Dikkate Alınması Hk.

  • 25.02.2021 H*** K***
  • ********* ****** Sivrihisar Belediyesi

Soru

Hocam, 2008 ila 2020 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan Jandarma Astsubayı Belediyemiz memur kadrosuna atanmıştır. Bu personelin 8 yıla bir kademe uygulamasının yapılması hesaplanır iken Jandarma astsubaylıkta geçen süreleri hesaba katmalı mıyız ? 25.07.2016 tarihli 668 sayılı KHK'nin 22. maddesi ile 657 sayılı Kanunun 36. maddesindeki hizmet sınıflarına "Jandarma Hizmetler Sınıfı" eklenmiştir. Bu kararname doğrultusunda 657 Sayılı memur sıtatüsü kazanmış olmuyorlar mı? 8 yıllık sürenin hesaplamasında başlangıç tarihini 25.07.2016 tarihi mi yoksa Kurumumuzda memuriyete başladığı tarihi mi baz almalıyız?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar