Kanalizasyon İşçisine Fiili Hizmet Süresi Zammı Uygulanması Hk.

  • 09.09.2019 Y*** T***
  • ********* ****** Yusufeli Belediyesi

Soru

Hocam iyi günler. Belediyemizde 17.04.1998 tarihinden itibaren temizlik işçisi olarak fen işleri müdürlüğü bünyesinde belediyemizde çalışmaya başlayan personelimizin kadrosu, 7 Nisan 2014 tarihli meclis kararı ile işçi olarak değiştirilmiş ve personelimiz bu kadroda çalışmaya devam etmektedir. İşçi personelimiz görevlendirme ile çalışma hayatının büyük bölümünde kanalizasyon işlerinde çalışmıştır. Kendisi muhtelif zamanlarda verdiği dilekçeler ile 5510 sayılı Kanunu’nun 40. Maddesinin 10. Fıkrasında yer alan kanalizasyon işlerinden dolayı fiili hizmet süresinden yararlanmayı istemektedir. Fakat ilçemizdeki rögar derinliği maksimum 2 metredir. 5510 sayılı Kanunu’nun 40. Maddesinin 10. Fıkrasında yer alan kanalizasyon yapımının derinlik kriteri nedir? İşçimiz ilgili kanunun 40.maddesinden yararlanabilir mi? İyi çalışmalar.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu


Yorumlar