Memuriyetten Çıkarılma Cezasında Disiplin Kurulundan Karar Alınması Gerekir Mi?

  • 08.08.2018 A*** K***
  • ********* ****** Ataşehir Belediyesi

Soru

Hocam İyi günler, Kurumumuzda görev yapmakta olan bir Devlet memuru Teftiş Kurulu Müdürlüğünce yapılan soruşturma neticesinde, 657 sayılı DMK'nun 125. maddesinin E/d fıkrası gereğince Devlet Memurluğundan Çıkarılma Cezası ile cezalandırılması kanaatine varılmıştır. Bu nedenle; ilgili disiplin raporu gereğince işlem yapmak üzere dosyanın Yüksek Disiplin Kuruluna gönderilmeden önce, Kurumumuzda Memur Disiplin Kurulunu toplayıp, Yüksek Disiplin Kuruluna gönderilmesi yönünde karar almamız gerekir mi?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar