Özel Kalem Müdürü Kadrosuna Atama

  • 02.04.2015 F*** A***
  • ********* ****** Nusaybin Belediyesi

Soru

Bizlere mevzuat konusunda göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı, teşekkür eder saygı ve selamlarımı sunarım.

1- Kurum içinden veya dışardan Özel Kalem Müdürü atamaları ile ilgili herhangi bir yasaklama veya düzenleme getirilmiş mi?

2- Belediyede işçi olarak çalışan şahıs Özel Kalem Müdürü olarak ataması alınacak izin doğrultusunda ataması yapıldıktan sonra, başka bir müdürlük kadrosuna ataması görevde yükselme sınavlarına katılmadan yapılabilir mi,

3- Örneğin Bakanlıktan alınan izin doğrultusunda işçi olarak çalışan şahıs Özel Kalem Müdürü olarak ataması yapıldıktan sonra bu kadroda zorunlu kalacak diye bir süre var mı?

4- Örneğin Bakanlıktan alınan izin doğrultusunda işçi olarak şahıs Özel Kalem Müdürü olarak ataması yapıldıktan sonra kısa bir zaman içerisinde görev yaptıktan sonra görevde yükselme sınavlarına katılmaksızın başka bir müdürlük kadrosuna ataması yapılabilir mi?

5- Belediyede işçi olarak çalışan şahıs için Bakanlıktan izin alındıktan sonra ataması yapıldıktan sonra kısa bir zaman görev yaptıktan sonra, başka bir müdürlük kadrosuna taması yapıldıktan sonra, tekrar başka bir işçi için Bakanlık izin verir mi?

6- Bu kadar yüksek okul mezunları var iken defalarca KPSS sınavlarına girmelerine rağmen boşta gezerken bu uygulama haksızlık değilmi hocam, bu konuya üst mercilerde dile getirme imkanlarınız var mı?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar