Plansız Alanlarda Otopark Yönetmeliği ve Otopark Bedeli Hk.

  • 05.05.2021 M*** ***
  • ********* ****** Kaynarca Belediyesi

Soru

1) 01/04/2021 tarihi ile yürürlüğe giren otopark yönetmeliği ile alakalı olarak; İlçemizde 1/1000 ölçekli imar planı bulunmayan mahallelerde umumi otopark alanları yoktur. İmar planı olmayan mahallelerde otopark sayısı parsel içerisinde çözümlenemezse ise nasıl bir işlem yapılmalıdır?

2) 23/11/2018 tarihinde ilçe belediyemize büyükşehir belediyesinden gelen meclis kararı mahalle gruplandırmaları neticesinde emsal, parsel alanı vs. şeklinde bir otopark bedeli çıkmaktadır. Fakat bu dönem de otopark bedellerini ilçe belediyesi olarak tahsilat yapılacağı için büyükşehir meclis kararını uygulayacak mıyız yoksa ilçe belediyemizce meclis kararı mı almalıyız? Eğer ilçe belediyemizce meclis kararı alacaksak büyükşehir meclisinde alınan karara göre farklı gruplandırma yapılabilir mi?

3) Otopark için tahsilat yapılan para otopark yapımı başlanıncaya kadar cari işlemlerde kullanılabilecek mi?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

İmar Kanunu


Yorumlar