Şirket Müdürü Atanması Hk.

  • 15.01.2021 S*** ***
  • ********* ****** Sulakyurt Belediyesi

Soru

Merhabalar Belediyemizde yüzde yüz hissesi belediyemize ait (Madencilik Tur. Yemekçilik Taş. İnş. Unlu Mam. Tem. San ve Tic. LTD. Şti ) personel çalıştırılmasına yönelik şirket bulunmaktadır. Şu anki mevcut Şirket Müdürümüz Khk kapsamında olan işçimizdir. Ancak biz Şirket Müdürlüğü görevini devretmek istiyoruz. Bu Kapsamda; Soru 1- Şirket Müdürü Belediyemizde çalışan kadrolu memur olabilir mi? (657 S.K. 28. maddesinde Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarım gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticarî mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar denilmektedir.) Soru 2- Şirketimizin SGK ya prim borcu olmakta olup, söz konusu borcun kişi borcu mu yoksa kamu borcu mudur? Şirket Müdüründen bu borçlar tahsil edilir mi? Soru 3- Şirket Müdürü olan kişinin huzur hakkı alması mümkün müdür?  Teşekkür ederim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar