Sözleşmeli Personel Alımında Yabancı Dil Şartı

  • 20.12.2019 Y*** Y***
  • ********* ****** Of Belediyesi

Soru

İyi akşamlar. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının sözleşmeli personel alımında programcı kadrosu için KPDS ya da YDS puanı istenmemesi personel alımında herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Konu ile ilgili yazılarda belediyelerde dil şartının aranmayacağı görüşü de var, tam tersi görüşlerde. 5393 sayılı Kanunun 49. maddesinde alım yapılacak kadrolar arasında çözümleyici ve programcı kadroları mevcut olmasına rağmen dil puanı istenmesi konusunda nasıl bir yol izlenmelidir? KONTDER’in dergisinde de bu konuyla ilgili soruya verilen cevapta şart olmadığı bilgisi verilmektedir.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar