Taşınmaz Tahsisinde Encümen Kararı Hk.

  • 19.01.2022 M*** ***
  • ********* ****** Kaynarca Belediyesi

Soru

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi abone işlemleri ve tahsilat veznesi olarak kullanılmak üzere bir adet dükkan tahsisi istemektedir. 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. maddesine göre 10 yıllık süre ile bedelli olarak tahsisi yapabilmek için meclisten encümene yetki alınıp encümence mi karara bağlamalıyız? Meclis kararına bedel belirterek encümene sunmadan protokol yapabilir miyiz? Bedelli olacağı için tahsis mi yapmalıyız? 5393 sayılı Kanunun 18/e maddesi ve 75. maddesinin birinci fıkrasına göre meclisten karar alıp kiralama mı yapmalıyız? Yapılacak işlemlerde dikkat edilecek hususlar nelerdir? Teşekkür ederiz.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Belediye Kanunu


Yorumlar