Ticaret Lisesi Mezunu

  • 12.12.2018 N*** T***
  • ********* ****** Bozüyük Belediyesi

Soru

Sayın hocam iyi çalışmalar dilerim. 3795 sayılı Kanunda yapılan değişikliğe göre Ticaret Lisesi mezunlarının teknisyen kadrosunda sözleşmeli personel olarak çalıştırılması mümkün müdür? 3795 sayılı Kanunun "Unvanlar" başlıklı 3. maddesinde; "Gördükleri mesleki teknik öğretim alanlarına göre; a) (Değişik: 2/12/2016 -6764/50 md.) Mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile denkliği Millî Eğitim Bakanlığınca kabul edilen diğer mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ve bu okullara denk mülga okullardan mezun olanlara “teknisyen" unvanı verileceği hükmü getirilmiştir.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar