Tütün Ürünü Satan İşyerlerinde Mesafe Şartı ve Kolluk Görüşü Hk.

  • 24.09.2020Rüştü ÇINAR
  • Başkan YardımcısıErdemli Belediyesi

Soru

4250 sayılı İspirto Ve İspirtolu İçkiler İnhisarı Kanununun 9. Maddesinde Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan satış belgesi almak isteyenlerin, öncelikle belediye veya il özel idaresinden iş yeri açma ruhsatı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığından turizm belgesi almaları zorunludur. Tütün mamulü, etil alkol, metil alkol ve alkollü içki satmak isteyenlerin, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan satış belgesi almaları zorunludur. Belediye veya il özel idaresi, ruhsat vermeden önce, yetkili kolluk kuvvetinin görüşünü alır.

İşyeri Ruhsat Yönetmeliğinin 32. Maddesinde; belediyeler, umuma açık istirahat ve eğlence yeri ruhsatını vermeden önce kolluk kuvvetinin görüşünü alır, denilmektedir. Tütün ürünleri veya kapalı alkol satan yerler için (büfe, market ve bakkal) emniyet asayiş görüşü istenilecek mi tütün ürünleri satanlar için mesafe şartı aranacak mı?

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulüne Dair Kanun


Yorumlar