Vekaleten Atamalarda Maktu Fazla Çalışma Ücreti Hk.

  • 12.03.2021 S*** A***
  • ********* ****** Nallıhan Belediyesi

Soru

Belediyemiz Zabıta Hizmetlerinde personel yetersizliği nedeniyle (norm kadro 34, mevcut kadrolu zabıta personeli 3) iş ve işlemlerin daha hızlı, etkin ve düzenli olarak sürdürebilmesi için kurum içinden 2 tane memur görevlendirme ile atanmıştır. Bu arkadaşlar resmi elbise giyerek sahada bir fiil olarak görev yapmaktadır. Bu arkadaşlar aylık maktu fazla çalışma ücreti alabilir mi? Bunun yanında Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü kadrosu boş bulunmaktadır. Çevre Koruma ve Kontrol müdürünün boş bulunan Zabıta Müdürlüğü kadrosuna 657 sayılı kanunun 86 maddesine göre Vekaleten atanmış ve bir fiil olarak bu görevi yürütmektedir. Vekâleten atanan bu arkadaş Zabıtanın aylık maktu fazla çalışma ücreti ve diğer sosyal haklarından faydalanabilir mi? Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar