Yazı İşleri Müdürü Kadrosu

  • 11.02.2019 M*** ***
  • ********* ****** Durağan Belediyesi

Soru

Hocam, Mahalli İdarelerde Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliğinde Müdürlük kadrosuna atanmak için belirtilen şartlarda 4 yıllık fakülte mezunu ve 657 S.Kanunun 68/B maddesindeki şartların yanında ekli 2 listedeki müdürlükler için 2 yılı şef vs. ünvanlar sayılmıştır. Fakat ekli 2 listede yazı işleri müdürlüğü yoktur. Bu görevde yükselmeye tabi bir kadro değil midir? Özel idarede MÜDÜR kadrosu sayılmışken belediyelerde bir çok müdürlük yoktur.

Cevap

Yetkisiz Erişim!


Bu içeriği görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır. Sitemizde yer alan içeriklerin tamamına sınırsız erişim ile ilgili bilgi almak ve sınırsız erişim hakkına sahip bir üyelik paketine geçiş yapmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ara: +90 (312) 473 84 23

mts@mevzuattakip.com.tr

Cevaplayan: MTS Yayın Kurulu

İlgili Kanun

Devlet Memurları Kanunu


Yorumlar


M

Mehmet ÖZÜL

Hocam verdiğiniz cevapta 7/a maddesinin geçerli olacağını belirtmişsiniz fakat bu müdürlüğün ismi o listelerde yer almadığı için aynı yönetmeliğin 6 maddesinin dikkate alınması gerekmez mi? Sonuçta hangi görev için iki yıl hangi görev için 1 yıl bekleneceği belirtilmiş

GS

Gazi SERT

Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin 6. maddesindeki 1 yıllık süre, memurun belediyede en az 1 yıl çalışmasını öngören süredir. Müdür kadrosu için görevde yükselme sınavına girecek memurun; alt görevlerde en az 2 yıl görev yapmış ve bu sürenin en az 1 yılını belediyede geçirmiş olması gerekir.